Un apel la 112 a anunțat producerea unui accident rutier la intrarea în Dej dinspre Gherla.
Accidentul s-a produs vineri, în jurul orei 11.15. La fața locului intervin echipaje de descarcerare ale pompierilor, echipaje medicale și poliția.
Din primele date, accidentul s-a produs pe strada Vâlcele și au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Dej.
foto primită de la Adi
În coliziune a fost implicat un autoturism din Cluj și un microbuz, înmatriculat în județul Bistrița-Năsăud, dar din fericire, nu au existat victime încarcerate.
Doi bărbați au fost evaluați din punct de vedere medical, iar unul dintre ei a fost preluat de echipajul de Ambulanță și transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Circulația autovehiculelor în zonă a fost afectată până la degajarea șoselei.
ACTUALIZARE
Potrivit polițiștilor, accidentul s-a produs pe DN1C, în localitatea Nima. Din cercetările preliminare, o femeie de 40 de ani, din Gherla, care conducea un autoturism în direcția municipiului Gherla, nu ar fi păstrat o distanță corespunzătoare față de vehiculul din față, intrând în coliziune cu acesta.
La volanul autoturismului respectiv se afla un bărbat de 45 de ani, din județul Bistrița-Năsăud. În urma evenimentului, a rezultat rănitea bărbatului, acesta fiind transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Testările cu aparatul etilotest au indicat rezultate negative.