gama optic ochelari gherla magazin service dej cluj
loc de munca fabrica calorifere iclod
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj
accident sintereag bistrita nasaud masina cale ferata

Autoturism lovit de trenul Bistrița – Cluj, un bărbat rănit

Un autoturism a fost acroșat de un tren de călători luni la amiază. Un bărbat a ajuns la spital.

Accidentul feroviar s-a produs între localitățile Beclean și Șintereag, la intersecția cu localitatea Agrișu de Jos, în județul Bistrița-Năsăud.

La fața locului a intervenit un echipaj de pompieri și un echipaj de prim ajutor SMURD.

accident masina pompieri bistrita nasaud

În urma accidentului,  un bărbat in vârstă de 68 de ani, care se afla în autoturism, a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind conștient și cooperant. Acesta acuza dureri în zona pieptului. După evaluarea medicală la fața locului, acesta a fost transportat la spital la Beclean, pentru investigații medicale suplimentare.

Potrivit ISU Bistrița-Năsăud, în trenul care circula pe ruta Bistrița – Cluj se aflau aproximativ 100 de persoane, care nu au necesitat îngrijiri medicale.

ACTUALIZARE

La locul evenimentului, polițiștii au constatat faptul că autoturismul implicat era condus de un bărbat de 68 de ani, din Agrișu de Jos. Testarea cu aparatul etilotest a șoferului a indicat un rezultat negativ.

Cercetările sunt continuate de către polițiști Compartimentului Rutier Beclean în vederea stabilirii cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului.

productie video gherla relcama marketing publicitate adhub

Lasă un răspuns