Meciul de fotbal dintre Austria si Romania de miercuri seara, incheiat cu scorul de 2-1, a dus in tribunele stadionului din Klagenfurt aproximativ 4000 de romani, printre care si microbisti din Gherla.
De altfel, in orasul austriac au putut fi vazute miercuri foarte multe masini cu numere de Cluj, Alba, Bihor, Timiș etc.
Imaginea alaturata surprinde bannerul cu care suporterii din Gherla au sustinut echipa Romaniei, banner „prins” si in transmisia live a meciului de fotbal de la televiziune.
Din pacate, scorul pe care si l-au dorit, 1-3, si pe care, de ce sa nu recunoastem, ni l-am fi dorit cu totii, nu s-a realizat.
![]()
Gherla INFO – CLUJ stiri, informatii, foto, video, vremea, anunturi

bravo
am vazut bannerul in timpul meciului, dar n-as fi crezut ca o apara pe net :-)
felicitari celui ce l-a gasit :-)