Publicat:
Actualizat:
Cu ocazia sărbătoririi a 150 de ani de la Unirea Principatelor Romane, Primăria, Casa de Cultură şi Muzeul de istorie organizează în 23 ianuarie 2009, de la ora 18, un spectacol omagial, la Casa de Cultură.
Programul va cuprinde un spectacol festiv, susţinut de fanfara municipala, „Corala Magna”, ansamblul folcloric „Ardealul”, precum şi o expunere pe imagini a semnificaţiilor istorice ale acestui moment, prezentata de prof. Mihai Meşter.
Intrarea este liberă.
Gherla INFO – CLUJ stiri, informatii, foto, video, vremea, anunturi
